Zápas Paliho Kirňaka

TJ Slovan Belá n/Cir. - FO AJAX Pakostov 4:0(3:0)

Góly: Kirňak 3, Haburaj

Slovan: Maliňák, Čochráč, Karľa, Lajtár, Halagan, Haburaj, Lojan An., Lojan Ad., Skarba, Kirňak, Hašuľ (Pavlina, ČIžmár, Kapuscinský, Burik)

Hostia začali zápas lepšie a už v úvode sa dostali do dvoch dobrých šancí. V 4 min. Chromý mieril tesne vedľa a potom Jakub minul dobrú prihrávku popred bránu Slovana. Potom však už prebrali aktivitu domáci a hostí nepúšťali ani na svoju polovicu. V 10 min. Tono Lojan po priamom kope Slovana trafil nad a v 25 min. ho napodobnil Čochráč. V 30 min. sa však už domáci dočkali a po rýchlom rozohratí priameho kopu sa presadil Kirňak. O dve minúty zahrali hostia tesne pred pokutovým územím rukou a Kirňak z priameho kopu ponad múr zvýšil na 2:0. Hostia sa osmelili v 35 min. no J.Gombita netrafil bránu domácich. Aktívný Kirňak mieril vedľa aj v 38 min. po prihrávke Skarbu. Gólové uzavretie prvého polčasu prišlo v 45 min. po bleskovej akcii Slovana, keď Kirňak unikol a naservíroval Haburajovi na tretí gól Belej.

V druhom dejstve sa hra ukľudnila ale domáci boli atívnejší. V 56 min. Tono Lojan z uhla skúšal šťastie no nepochodil. Potom prišla akcia po osi Kirňak-Skarba-Hašuľ no lopta skončila mimo. Od 63 min. prišli chvíle Kirňaka: hlavička do rúk brankára hostí, ďalšia hlavička do žrde a vyložená šanca pred brankárom hostí. V 70 min. sa ponúkali hráči Slovana Pavlina a Hašuľ kto zakončí no bez gólového efektu. Hráč zápasu Kirňak sa však dočkal hetriku v 85 min. po priamom kope a dorážke na 4:0.