TJ Slovan Belá n/Cir. – MFK Veľké Kapušany 4:2 (0:2)

góly: Hišem 2 (48‘, 81‘ z 11m), Pešta (74‘), Dzurko (90‘)

Zostava: Cipka – Dzurko, P. Pešta (46‘ M. Pešta), Dzurovej, Hamerlík – Karľa (46‘ Šimon),  T. Piško, K. Hišem (83‘ Tais), M. Burik – Andrejov, Hrabík

V skratke: 1. polčas = KATASTROFA; 2. polčas = ZNOVUZRODENIE

Napriek tomu, že sme mali loptu na nohe viac my, začali sme 1. polčas kombinačne úplne inak ako sme mali. Nakopávali sme lopty a po zemi nešla takmer žiadna lopta, čo vyúsťovalo  skoro vždy k zisku lopty súperom. Na to sme doplatili v 13. minúte, keď Dino dostal center na krídlo a v ceste už mu stál len Cipka, ktorého z rohu 16-ky preloboval a dobiehajúci Dzurovej dostatočne nevykopol loptu z bránkovej čiary a hostia sa tak ujali vedenia. Po 10 minútach prišli dve veľké šance hostí, ale Cipka fantasticky podržal. Ale i Slovan mal šancu po dobrom centri Dzurka na P. Peštu, ktorý však z 5m napálil iba do brvna. Hostia vedenie zvýšili v 30‘ po uponáhľanej rozohrávke Dzuroveja, ktorého center síce našiel Hrabíka, ale ihneď mu obranca vypichol loptu a vysunul po diaľnici medzi stopérmi Šidelku, ktorý Cipku obstrelil a zvýšil na 2:0. 5 minút neskôr sme mali opäť dobrú príležitosť vsietiť úvodný gól, avšak M. Burik, po centre Karľu, iba škrtol brvno.

Po ráznej zmene v rozostavení i prehovorení do duše hráčom, sme od začiatku 2. polčasu začali hrať poriadny kombinačný futbal, čo viedlo k zníženiu skóre. Už v 48. minúte strelou k tyči z 25m načal zvrat zápasu Hišem. V 74. minúte M. Pešta takisto z veľkej diaľky vypálil a prekonaním Kondora vyrovnal na 2:2. Remíza nám však vôbec nestačila. Veľkou aktivitou sme si vybojovali množstvo štandardných situácií, ale ani jednu sme nepremenili. S výnimkou 81‘, keď faulovaný Hišem si postavil loptu na biely bod a zvýšil stav zápasu na 3:2. Hostia nemali v podstate žiadne šance, iba voľné kopy až od polovice. Jedna akcia im však vyšla, keď kapitán hostí Očenáš hlavou prekonal Cipku, ale našťastie rozhodca odpískal ,,ofsajd‘‘. Nakoniec poistil stav zápasu strelou z diaľky Dzurko, ktorý ustanovil konečný výsledok 4:2.

Zápas spojený s veľkými emóciami, tvrdosťou, ale najmä urputnou bojovnosťou každého jedného slovanistu musel byť pre tak hojný počet divákov priam dych berúci.