Derby pre Slovan

TJ Slovan Belá n/C - FK Kamenica n/C 3:2(1:1)

Góly: Karľa, Lojka, Lojan Ad.

Slovan: Maliňák, Hišem, Lojka, Karľa, Skarba, Lojan An., Lojan Ad., Lajtár, Pavlina, Hašuľ, Kuzma (Halagan, Kapuscinský, Ferko)

Derby začalo bleskovo, keď už v úvodnej minúte hostia otvorili skóre po strele Bundu. Domáci Slovan však odpovedal v 11 min. po priamom kope Karľu, ktorého strela ponad múr z priameho kopu zapadla do brány Kamenice. Hostia mali v prvom polčase viac z hry čo naznačil v 33 min. Šamo, no tesne minul. Slovan pohrozil po rohohovom kope v 37 min. po hlavičke Karľu, keď brankár Kamenice vyškriabal loptu na roh. Ďalšia hlavička Slovana z hlavy Lojku po rohu Skarbu mierila nad. Hostia v závere polčasu urazili šťastenu. Najprv Bundu vo vyloženej šanci vychytal Maliňák a o minútu znovu Bunda mieril tesne vedľa.

Aj na začiatku druhého dejstva mali viac loptu na kopačkách hostia. Do vedenia sa však dostali domáci. Po sérii troch rohov sa k lopte v šestnástke dostal domáci stopér Lojka a prestrelil zblízka Burdu. Gól dal beľanom krídla a ďalšie šance zahodili Lojanovia. Najprv Adam mieril vysoko nad a potom Tona v dobrej pozícii vychytal kamenický brankár. V 70 min. však Lojan Adam vypichol loptu obrancovi hostí, vnikol do šestnástky, zavesil pod brvno a zvýšil na 3:1. Potom sa hra prelínala vo veľkom tempe zo strany na stranu. Hostia sa nevzdávali, za čo boli odmenení znížením skóre. Presnou strelou zpoza šestnástky sa o to zaslúžil Štofík. Domáci mohli ešte v nadstavenom čase skórovať no striedajúci Kapuscinský zaváhal zoči voči Burdovi.