Derby pre Slovan

Tak ako úvodné foto tak aj celý zápas sa niesol v duchu JEDNA LÁSKA  JEDEN ŽIVOT... SLOVAN

Slovan Belá - FK Kamenica 3:1(2:0)

Góly:Dunaj(11m),Hišem(11m),Čižmár

Zostava:Maliňák-Vajda,Dunaj,Brečka M.,Prislupčak,Hišem,Kudravý J.,

Pavlina,Kirňak,Lojan,Čižmár(Marinič,Karľa,Šimon)

Derby vyznelo lepšie pre Slovan,ktorý bojovným výkonom pripravil prvú prehru Kamenici.

Začiatok bol opatrný z oboch strán a preto aj šance sa rodili ťažko. Úvodný gól vypracoval Čižmár v 14 min.po prieniku do

šestnástky kde bol faulovaný a Dunaj otvoril skóre z penalty. Medzišestnástkový futbal pokračoval ďalej i keď Slovan bol aktívnejší. Hostia sa zmohli len na strely zdiaľky,ktoré však bránu neohrozili(Kušion,Pavlík,Koc).V závere polčasu v 41 min.prišiel ďalší faul hostí keď váhali v šestnástke s odkopom a bojovný Čižmár vybojoval svojou aktivitou jedenástku. Loptu si postavil tentoraz Hišem a parádne zavesil.

Druhý polčas sa nezačal pre Slovan dobre,keď sme v 50 min.ponúkli hosťom vlastencom Dunaja zníženie stavu.No to Slovan hnaného domácimi fanúšikmi neotriaslo. Čižmár najprv v 52 min. ešte netrafil ale hneď vzápätí po priamom kope prepálil všetko aj brankára Sakalíka 3:1.Hostia sa snažili ale Koc po rohu mieril vedľa a to bolo z ich strany v druhom polčase všetko.Naopak dve vyložené šance Belej spálil dnes takisto dobre hrajúci Hišem po pekných akciách.