Tesná výhra na záver

IV. liga SD U19

TJ SLOVAN – ŠK Urbár Poruba nad Vihorlatom 2:1 (1:0) góly: Karľa (45‘), Šimon (79‘)

Slovan: Cipka – Hamerlík, Dzurovej, Dzurko, Andrejov – Šimon (81‘ Zboraj), Karľa, Hrabík, Pešta – M. Burik (72‘ V. Burik), Gnip (60‘ Tais)

Pred záverečným kolom, dorastenci udelili Kráľovskému Chlmcu 11-gólovú nádielku a po týždni voľna utŕžili bitku od hráčov i fanúšikov z Medzilaboriec.

Keďže nám chýbala v strede dvojica Hišem a Piško, prvé minúty sme zisťovali a rotovali hráčov na postoch v zálohe, aby každému svoj post vyhovoval a vedel podať najlepší výkon. Zapríčinilo to veľa strát lopty, avšak hostia si mnoho vyložených šancí nevytvorili. Nebolo to však také zlé, pretože darilo sa nám tvoriť šance, ale vždy ostal najväčšou prekážkou najmä pre Šimona alebo Karľu brankár Gavula, ktorý za 1. polčas chytil približne 6-8 veľkých šancí. Hostia sa mohli ujať vedenia v 22. minúte po rohu, keď lopta podišla Hrabíkovu kopačku, no útočník loptu ideálne netrafil a Cipka síce mal problém, ale napokon ju úspešne prisadol. Do polčasu ešte vytiahol 3 zákroky a tak mal stále na konte nulu. Do šatne sa ale neodchádzalo bez gólu, keďže sa Karľovi, po odrazenej lopte z rohu, podarilo prekonať začarovanú bránu Gavulu a Slovan poslal do vedenia.

V druhom polčase sa toho veľa nezmenilo, stále sme mali veľa štandardných situácií, ale i strát lopty a vďaka jednej strate v strede sa Dolinič dostal cez obranu a pri nájazde na Cipku bol ním zdemolovaný, nuž následne ho z 11m nekompromisne prekonal vyrovnal stav zápasu. Mrhanie šancí z našej strany pokračovalo ďalej, hlavne Karľovi to tam nechcelo padať, ale našťastie nás v 79. min. vykúpil Šimon, ktorý po Peštovom centri z 5m napálil do brvna a lopta sa odrazila od zeme a brankára až do siete. V závere už iba pokračoval trend nepremieňania šancí z oboch strán a ešte Motuz v posledných minútach v našom obrannom pásme predviedol zbytočný a škaredý faul na Hamerlíka, za čo bol (neoficiálne) vylúčený.