Prestrelka ako na divokom západe

IV liga SD U19

FK Sobrance-Sobranecko : TJ Slovan Belá n/Cir. 4:9 (1:4)

Góly: Karľa 4 (17‘+42‘ 2x11m, 48‘, 64‘), Piško 2 (22‘, 56‘), Tais 2 (25‘, 84‘), Pešta (47‘)

Zostava: Hrabík – Andrejov, Dzurovej, Dzurko, Hamerlík – Pešta M., Piško T., Karľa, Šimon – Tais, Gnip M.

Ako-keby to bol už zvyk, že v úvodných minútach dostaneme gól a potom sa doťahujeme. Takto sme začali zápas v Sobranciach, ale neskôr sme sa prebudili a začali kanonádu. Šancí mnoho, gólov ,,málo‘‘ (v pomere s počtom vyložených šancí). Naša kombinačná hra bola takmer bez chýb, keďže pár lôpt sme stratili len kvôli dlhému držaniu lopty a z toho vznikali celkom nebezpečné protiútoky. Naša aktivita dosiahla svoj vrchol a hneď nato prudký zostup v 75‘, kde sme úplne prestali hrať a súper ohrozoval Hrabíkovu bránu jedna radosť, čo vyústilo v strelenie troch gólov kapitána Janiča.

Síce v poslednej 15-minútovke to bolo z hľadiska defenzívy veľmi deravé, napriek tomu treba pochváliť celú zálohu. Piška za krásne rozosielané lopty na obe kraje a potom Karľu, Peštu a Šimona za ich krídelné nábehy končiace buď strelami z uhla alebo centrami na Taisa, ktorý reálne strelil 6 gólov, 4 však z ofsajdu.

Po zbytočne stratených 2 bodoch z Vojčíc si prinášame domov dôležité 3 body. V pondelok nás čaká dohrávka s Veľkými Kapušanmi, v sobotu dorazí Trhovište a tak jasným cieľom je vybojovať 6 bodov z dvojzápasu doma.