Nepresvedčivý výkon bol následkom len remízy

OFK Vojčice - TJ Slovan Belá n/Cir. 2:2 (1:2)

góly: 14. a 40. min Hrabík

Zostava: Cipka – M. Burik, Dzurovej (73‘ Tais), Dzurko, Hamerlík – Šimon (46‘ Pešta), Piško, Hišem, Karľa (50‘ Gnip) - Hrabík, Andrejov (73‘ V. Burik)

Po ťažko komentujúcom zápase v Tibave, kde s oklieštenou zostavou a ľahostajným prístupom k zápasu, sme súperovi podľahli 5:1 (22‘ Karľa z 11m).

Trpkosť výsledku sme si chceli napraviť u súpera na dne tabuľky s 4 bodmi. V podstate neúspešne.

Počiatočné 2 minúty sme sa ako-tak chytili, ale po vysunutí domáceho Tomaša sme už v 3. minúte inkasovali úvodný gól. To však väčšinu namotivovalo a hneď s väčším držaním lopty pribudli aj šance. Tá najväčšia i gólová prišla v 14‘ po veľmi peknej kombinácii Hišema, Piška, Andrejova a nakoniec strelca gólu Hrabíka. V ďalších 25 minútach mal šancu vsietiť gól z 3 rohov Dzurovej, ten však hlavou 2x tesne minul a raz trafil len tyč. Potom sa pokúsili o strelu Hamerlík, Hišem, Andrejov, Piško, ale trafili by len brány amerického futbalu. Neskôr prišli pokusy z priamych kopov od Dzurka a Karľu, avšak bez razancie a tak brankár ich vychytal. Po trápení v koncovke sa Hrabík dočkal druhého gólu, keď po prihrávke od Andrejova prestrelil Saba a Slovan sa ujal vedenia. Hrabík mohol dokonca ísť do šatne s hattrickom, ale napriek tomu, že prekonal brankára, tak nevyslal dostatočne silnú strelu a lopta skončila meter od čiary.

Začiatok druhého polčasu bol ešte v moci belasých, keď Dzurovej tretíkrát hlavou z rohu tesne minul a Dzurko z rohu len predĺžil hlavičku k opačnej rohovej zástavke. Po protiútoku sme mohli viesť 3:1, ale Hrabík nezbadal neobsadeného Dzuroveja na prednej tyči a Andrejova na zadnej tyči a tak z uhla vypálil vedľa brány. Hišem ešte vystrelil spoza 16-ky k tyči, ale dobre postavený obranca zabránil gólu. Prišla však herná bieda. Netvorili sme si šance, súperovi sme dávali viac a viac priestoru, čo vyústilo v 71. minúte vo vyrovnávajúci gól Chromiho do brány slnkom oslepeného Cipku. Domáci mohli zvýšiť o 5 minút neskôr, no Piško sa stihol vrátiť a brilantným spôsobom zábranil kĺzačkou útočníkovi streliť tretí gól. Na konci sa pokúsili vziať naspäť vedenie Hišem i V. Burik. Bez výsledku. Stálo pri nás aj šťastie, keď pred koncom zápasu rozhodca neodpískal domácim penaltu a napokon konečný výsledok ostal 2:2.

V tomto zápase sa ukázala absencia kondície i hry s loptou u viacero hráčov, ktorá je bohužiaľ v priamej úmere s absenciou na tréningoch. Navyše sme stratili dôležité 2 body, ktoré sme mali už v 1. polčase ukoristiť.