IV liga SD U19

TJ Slovan Belá n/Cir. – TJ FK Družstevník Trhovište 2:1 (0:0)

Góly: Piško 69‘, Gnip 89‘

Zostava: Hrabík – Andrejov, Dzurko (84‘ Pristaš), Dzurovej, Hamerlík, - Šimon, Piško, Burik, M. Pešta – Hišem, Karľa (74‘ Gnip)

Prvý polčas bol futbalovo nemastný, neslaný. Oba tímy len nakopávali, svižná hra sa preklápala z jednej strany na druhú a nikto nemal streleckú tutovku. Avšak treba vyzdvihnúť to, že konečne sme nedostali gól už hneď v 3. alebo 13. minúte, ale že čisté konto si udržali až do 83. minúty.

Druhý polčas vyzeral celkom inak. Začali sme hrať kombinačne po zemi, čím sme rovnako sťa Kapušany, tak aj Trhovište premohli a k tomu boli viac aktívni. Aktivita i tlak na súpera vyústili v otvorenie skóre v 69‘, keď Piško po individuálnej akcii prešiel cez pár hráčov hostí a napokon vonkajším priehlavkom prekonal brankára Bogára. Šance sme si tvorili ďalej, no vyložených veľa nebolo. Hostia využili to, že sme im nedokázali odskočiť na dvojgólový rozdiel a začali tlačiť na nás. Skončilo to vyrovnaním v 83‘, keď síce obrancovia nechali dvoch hráčov v ofsajde, avšak rýchly Pavlík dokázal spoza obrannej línie prešprintovať Andrejova i zvyšok obrany a prekonal Hrabíka. Remíza by mala trpkú pachuť a tak ešte sme vložili do konca zápasu všetko čo ostalo v nás a napokon sa to aj v predposlednej minúte vyplatilo, keď po zisku lopty, Burik poslal center na zabudnutého Gnipa, ktorý bez problémov prekonal brankára hostí a zapečatil tak Slovanu ďalšie dôležité víťazstvo 2:1.

V tabuľke sme však naďalej piaty, v ktorej nám momentálne tie 2 stratené body z Vojčíc citeľne chýbajú k lepšiemu umiestneniu.