,,Devätnástka‘‘ deklasovala Michaľany hokejovým výsledkom

TJ Slovan Belá n/Cir. - FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany  5:0 (2:0)

Góly: 3‘ Šimon, 15‘ Piško, 46‘ Hrabík, 65‘ Gnip, 82‘ Burík

Slovan: Cipka – Pristaš, Dzurko, Dzurovej, Hamerlík – Šimon, Hišem (82‘ Zboraj), Piško, Karľa (68‘ Andrejov) – Hrabík, Gnip (72‘ Burík)

Kontinuálne sa zhoršujúci terén nezabránil dorastencom honbe za odvetou, keď vonku v mierne oklieštenej zostave podľahli Michaľanom 4:1.

Naše mladé pušky sa ihneď od počiatočného hvizdu pustili na lov prudkým pressingom na hosťujúcich, čo hneď vyústilo gólom, keď v 3. minúte, po Hišemovom získaní lopty si prebral loptu Hrabík a ten našiel medzeru v obrane, do ktorej poslal loptu pre nabiehajúceho Šimona, ktorý usmernil loptu k tyči a otvoril skóre. Hostia sa trochu spamätali a začali postupne tlačiť na belasých či už kombinačnou hrou alebo aj snahou prihrávok za obranu, ale vo vzduchu Dzurovej s Piškom nenašli súpera a Pristaš s Hamerlíkom na krajoch obrany väčšinou úspešne likvidovali nájazdy hostí. Avšak Slovan nepovolil od úvodného tlaku a viac pod kontrolou mali loptu belasí, čo už v 15. minúte dopomohlo k druhému gólu, keď sa Piško rozhodol preskúšať brankára Hovanca z 25 metrov, ale ten nemal na strelu nárok. Hirnaľ sa v 32. minúte chcel napodobniť Piška a ďalekonosnou strelou vyskúšal Cipku, pred ktorým lopta  nepríjemne skočila a tak jeho neistý zákrok našťastie poslal loptu tesne vedľa brány. O päť minút neskôr mohol zaklincovať, už rozhádaných hosťujúcich, Hrabík, keď po samostatnom nájazde si obišiel brankára, ale z uhlu už ľavačkou loptu nedokázal namieriť do brány. Pred koncom 1. polčasu, sme ešte mali jednu dobrú šancu, keď Hišem bol už v 16-ke, ale na tvrdú hru obrancov nezareagoval pádom a tak loptu už len stratil.

Nástup do 2. polčasu bol rovnaký ako do úvodu zápasu, čo sa opäť vyplatilo, keďže Hrabík zaklincoval psychiku hostí v 46. minúte gólom na 3:0. Po peknom prieniku krajom poslal Šimon center na Gnipa, ktorý odhlavičkoval len nad seba a Hrabíkov volej z dorážky zo 7 metrov, výborne vychytal Hovanec. Gnip sa však presadil v 65. minúte zvýšením skóre na 4:0. Staronovému trénerovi Sopkovi, vyšlo striedanie Buríka na jednotku. Ten ako 14-ročný, pri svojom debute za dorastencov, v 82. minúte, po peknom prieniku a nahrávke od Piška, zasunul loptu do odhalenej brány hostí a ustanovil konečné skóre 5:0. Aj keď hostia po treťom góle neboli veľmi jednotní, vedeli pár výpadmi potrápiť obranu domácich, ale Cipku prekonať napokon nedokázali a ten, ako bývalý obranca, vychytal svoje prvé čisté konto.