Dorastenci si spravili z Jasenova strelnicu

TJ Slovan Belá n/C - TJ Jasenov 6:2(3:0)

Góly: Hišem a Šimon 2, Burik, Dzurko.

Slovan: Hrabík – Cipka, Dzurko, Dzurovej, Pristaš (72‘ – Hamerlík) – Karľa, Pešta, Burik (75‘ – Tais), Hišem – Šimon, Piško

Dážď a postupne sa meniaci terén z trávy na blato nezastavil belasých pred šesťgólovou kanonádou.

Slovan začal prudko, 20 minút sa hralo väčšinou na polovici hostí, čo sa vyobrazilo peknými akciami a následnými šancami na otvorenie skóre. Prvá väčšia a zároveň gólová šanca prišla v 15. min., keď po dobrej kombinácii dostal loptu Hišem, ktorý poslal center pred bránu a pre Burika to už nebol problém doklepnúť loptu do prázdnej brány. O 5 minút mohol zvýšiť skóre z rohu Dzurovej, hlavou však loptu nasmeroval len vedľa brány. Po prvom zaváhaní obrany, mohli hostia znížiť, no Hrabík nadviazal na výborný výkon s Medzilaborcami a svojimi vybehnutiami zachránil v zápase viacero situácií ako aj túto.

Prišla opäť útočná fáza belasých, ktorá bola spojená s dvoma gólmi. Najprv v 33. min. opäť po dobrej kombinačnej hre dostal loptu Hišem a pri príprave k strele trafil ruku hosťujúceho hráča v sklze a vybojoval tak penaltu. Tú aj premenil, napriek tomu, že Švec si končekmi prstov na loptu siahol. Hišem sa opäť presadil v 38. min., keď si spracoval odrazenú loptu z rohu, ktorú s pomocou teču obrancu usmernil k ľavej tyči. Belasí ešte mali dobrú šancu, keď po peknom vysunutí, Burik z 8m vypálil len do žrde.

Hostia do konca polčasu mohli znížiť až dvakrát. Najprv to mohol byť Gabria, ktorý priamy voľný kop prestrelil, no po ňom mal ešte väčšiu šancu Kofira, ktorého si obrana nepostrážila, avšak bránu Hrabíka prehlavičkoval.

20 minút druhého polčasu sa už hral vyrovnaný futbal, no táto časť nepriniesla veľa gólových šancí. Slovan si však za 10 minút vypracoval až 5 tutoviek. Buď to bol Karľa alebo Šimon, ktorých z 5 metrov famózne vychytal Švec. Čo však nevychytal, tak to bol nádherný oblúčik Šimona v 72. min., ktorý z celkom ostrého uhla, takmer od postrannej čiary preloboval brankára hostí.

Belasým sa čisté konto nepodarilo udržať, keď únik Surmaja Hrabík nedokázal zastaviť a tak Surmaj skóroval. Na to prišla rýchla odpoveď Šimona, ktorý loptu spoza vápna usmernil k pravej tyči Švecovej brány. O 3 minúty neskôr, sa po rohu odrazená lopta dostala k čakajúcemu Dzurkovi, ktorý spoza ,,16-ky‘‘ half-volleyom našiel medzeru medzi hráčmi a poslal delovku do pravého rohu brány. V poslednej minúte sa Kofirovi, po nedôraznej obrane, podarilo skorigovať výsledok na konečných 6:2.

Dorastenci s trénerom po zápase skonštatovali, že na svetelnej tabuli malo svietiť dvojciferné číslo, čo im dajú za pravdu aj diváci. Na záver jedna zaujímavosť: Burik, Hišem (gól s tečom), Šimon (gól z uhlu) a Dzurko vyslali svoje strely slabšou nohou.

P. Dzurovej ml.

Pozn. Dorast dokazuje, že pri plnom zložení dokáže hrať a vyhrať s každým súperom.