Strelecké prebudenie

TJ Slovan Belá n/C - TJ Tvarona Ulič 5:0(1:0)

Góly: Karľa 3, Kirňak 2.

Slovan: Maliňák, Gnip, Dzurovej, Diňa V., Lojan, Pavlina, Kirňak, Čop, Karľa, Burik, Haburaj D.(Sopko, Diňa M)

Súboj kola vyznel pre domáci Slovan, ktorému sa konečne podarilo pretrhnúť strelecké suchoty. Videli sme rušný futbal s monožstvom šancí na oboch stranách hlavne v druhom polčase.

Hneď v úvode to skúšal domáci Čop a na opačnej strane nebezpečná strela vystrašila Maliňáka. Potom prišli šance Kirňáka, ktorého vychytal brankár a Čopa, ktorý prestrelil. V 36 min. priamy kop Haburaja Čop hlavou tesne minul a Diňa vysoko prestrelil. Hostia odpovedali z uhla Uchytilom no Maliňák bol pripravený. Otvorenie skóre prišlo v 44 min. po akcii Lojana, ktorý sa uvoľnil v šestnástke hostí a pripravil Karľovi gólovú prihrávku. V závere to ešte skúšal z uhla hosťujúci Janko.

Druhý polčas začal dvoma tutovkami. Najprv prihrával Lojan na Kirňaka no toho zoči voči vychytal hosťujúci brankár. Na opačnej strane zabehol za obranu Slovana kanoniér Hromádka no tesne minul. Potom prišla rozhodujúca 8-minútovka Slovana. Najprv sa v 51 min. dobre zorientoval Kirňak v šestnástke a zvýšil na 2:0. Šancu mali aj hostia no Jankovu strelu dokázala domáca obrana zblokovať. V 57 min. prišlo nedorozumenie hosťujúceho brankára s obrancom čo využil znova Kirňak. Vzápätí po rýchlej akcii Haburaja a prihrávke voľný Karľa zvýšil už na 4:0. Aj ďalšie šance Slovana volali po góle no Haburajovi a Čopovi dnes nebolo súdené skórovať. Hostia sa nevzdávali a Uchytil z priameho kopu namieril dobre pod brvno no Maliňák čaroval. V 78 min. zavŕšil hetrik Karľa keď poslal vyrazenú loptu do opustenej brány Uliča. Ten istý hráč ešte v závere v dobrej pozícii pálil nad bránu.