K prekvapeniu veľa nechýbalo...

TJ Ptava NV Ptičie - TJ Slovan Belá n/Cir. 3:3(2:2) na pk 6:5

Slovan: Maliňák, Dunaj, Gnip, Dzurovej, Marinič J., Marinič M., Kudravý A., Haburaj M., Haburaj D., Bednár., Čižmár (Lojan D., Burik V., Belančin)

Vo finále Superpohára, ktorý je zároveň Memoriálom J. Škubu si to na výborne pripravenej hracej ploche v Kamenici nad Cirochou rozdali víťaz I.triedy a víťaz oblastného pohára. Vysoký favorit z Ptičieho narazil na húževnatého súpera a nechýbalo veľa aby sa zrodilo prekvapenie.

V zápise domáce Ptičie začalo raketovo a už v úvode to pred bránkou Slovana horelo. Už v 3 min. lopta skákala po bránkovej čiare a potom sa blisol Maliňák niekoľkými bravúrnymi zákrokmi. Slovan tlak prečkal a potom udrel Čižmár v 23 min. po chybe v obrane Ptičieho. Netrvalo dlho a M. Haburaj zahrával priamy kop a Čižmár hlavou zvyšoval už na 2:0. O tri minúty M. Haburaj napriahol spoza šestnástky a lopta zazvonila na obe tyčky Čubákovej brány no lopta sa odrazila do ihriska. Ptičie sa zobudilo a v 33 a 42 min. gólmi Gabáka a Karasa zrovnalo na polčasovú remízu.

Domáci druhý polčas začali náporom a už v úvode Karas tesne minul. Potom po Melníkovom Centri hlavička tesne minula Maliňákovu bránu. Slovan odpovedal šancou Čižmára no ten tesne prestrelil z dobrej pozície. Keď v 56 min. Gabák preklopil vývoj zápasu v prospech víťaza I.triedy zdalo sa byť rozhodnuté. Beľani však bojovali ďalej a v 71 min. po spolupráci Haburaja s Čižmárom krásny volej znamenal vyrovnanie a zároveň hetrik najlepšieho hráča Slovana. Záver už patril náporu Ptičieho, keď po druhej žltej musel opustiť ihrisko J. Marinič. Slovan vďaka bojovnosti všetkých hráčov remízový stav udržal no v penaltovom rozstrele už štastie nemal...