Derby pre Slovan

TJ Slovan Belá n/C - TJ Družstevník Dlhé n/C 3:0(0:0)

Góly: Kirňak, Čižmár, vlastný

Slovan: Maliňák, Hišem, Lojka, Karľa, Prislupčák, Kudravý J., Lukáč, Čop, Skarba, Kirňak, Čižmár(Ľoch, Dzurovej, Diňa)

V susedskom  a zároveň tabuľkovom derby si lepšie počínal domáci Slovan. Potvrdil tak tabuľkové postavenie kvalitným výkonom.

Od úvodu sa hralo v réžii Slovana. V 4 min. pálil Lukáč z priameho kopu vedľa, v 10 min. Skarba nad a vzápätí znova Lukáč tesne vedľa. Hostia odpovedali Čopíkom nad v 19 min. Nasledovali šance: Kudravý tesne vedľa a podobne hlavou Lojka. Hostia sa ocitli pred Maliňákom zriedkavo a to Mišenkovou strelou do rúk brankára Slovana. Hosťujúci gólman sa predviedol v 45 min. po strele Čižmára bravúrnym zákrokom.

V druhom polčase pokračoval nápor domácich a bolo len otázkou času kedy Slovan otvorí skóre. Úvodný gól prišiel v 57 min. po akcii Skarbu, ktorý presným centrom našiel hlavu Kirňaka 1:0. Hostia sa ešte snažili odpovedať no Cibulová strela mierila iba do rúk Maliňáka. Potom sa zo strany hostí viac ležalo na trávniku ako hralo. Upokojenie na strane domácich prišlo po zmätkoch v dlužanskej šestnástke, keď si hostia strelili vlastný gól nešťastným odkopom. Najväčšiu šancu hostí pochoval v 62 min. Čopík svojou nepresnou strelou. V 72 min. prišla "čierna" minúta tohto derby a to nevyberaný zákrok na domáceho obrancu Prislupčáka po ktorom musela zasahovať záchranka. V 86 min. mal na nohe gól Skarba po chybe hostí, no strela sa do brány nezmestila. Gólovú bodku za stretnutím dal v 88 min. Čižmár, ktorý zúžitkoval presnú prihrávku od Kirňaka.

Marekovi Prislupčákovi prajeme skoré uzdravenie a skorý návrat na trávnik.